Kotva
Kalendář akcí
Nepřehlédněte
Rescue produkty
27.1.2019

Mapa webu
A
A
A

Konstelace

Vloženo: 28.9.2018 | Autor: Administrátor| Zobrazeno: 460x | Zatím neupraveno

Rodinné (systemické) konstelace jsou nejúčinnějším nástrojem ke změně osobních postojů a negativních vzorců myšlení, které si neseme ze své původní rodiny. Přispívají k řešení životních problémů a osvobozují nás od vzorců chování a myšlenek, které nepříznivě ovlivňují náš život. Pomohou vyléčit naše emoční zranění z dětství a tím zlepšit náš vztah k lidem, okolí a hlavně k sobě.

 

Konstelacemi se mohou řešit mezilidské vztahy, zdraví, problémy v práci, vztah s penězi, apod. Výhodou je, že je možné si řešit problémy a vztahy i s dalšími lidmi, kteří zde nejsou přítomni nebo již dokonce zemřeli. Zajímavé je také to, že není náhoda, do jaké „role“ jsme zadavatelem vybráni. Vždy se nás to téma týká.

 

Při skupinových konstelacích se sejde 7-10 lidí. Jeden z nich si zvolí své aktuální téma k řešení a stručně popíše problém a čeho chce dosáhnout. Někdy bývá konstelace postavena jenom pro vhled do situace nebo získání informace. Zadavatel pak vybere za sebe svého zástupce a společně s terapeutem obsadí další postavy, které rozestaví do konstelačního prostoru – zpravidla kruhu. Zadavatel se potom posadí a sleduje svou konstelaci. V jejím závěru si pak převezme energii od svého zástupce.